Přeskočit na obsah

Bazén v Lužánkách postaví sdružení společností Metrostav DIZ – IMOS Brno

04. srpna 2021
Rada města Brna dnes vybrala pro nadlimitní veřejnou zakázku na stavbu 25m bazénu na městském plaveckém stadionu v Lužánkách „Společnost Metrostav DIZ – IMOS Brno pro výstavbu 25m bazénu MPS Lužánky“. Právě nabídka této společnosti byla nejvýhodnější ze všech kandidátů.

Nový bazén vznikne v místech, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén, veslařský trenažér, a v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu.

„V Lužánkách přibude k současnému 50metrovému bazénu nový 25metrový. Jeho výstavbu považujeme za velice důležitou. V Brně je dlouhodobý nedostatek plaveckých ploch jak pro sportovce, tak pro veřejnost. Nový bazén poslouží také ke školnímu plaveckému výcviku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Bazén bude perfektně vyhovovat potřebám plaveckých sportů. Jeho stavbu jsme z tohoto důvodu konzultovali s jejich zástupci. Rozměry jsou nastaveny tak, abychom splnili pravidla Mezinárodní plavecké federace,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

„Národní sportovní agentura nám přispěje částkou 90 mil. Kč. Stavba by měla začít tento podzim a dokončena by měla být ve třetím kvartálu roku 2023. V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy, přístupová lávka k ulici Sportovní a částečně také zázemí stávajícího bazénu. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa před bazénem a podél komunikace vedoucí k posilovně. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Nabídková cena společnosti Metrostav činí necelých 249 mil. Kč. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.