Přeskočit na obsah

Bazén v Lužánkách postaví sdružení společností Metrostav DIZ – IMOS Brno

04. srpna 2021

Rada města Brna dnes vybrala pro nadlimitní veřejnou zakázku na stavbu 25m bazénu na městském plaveckém stadionu v Lužánkách „Společnost Metrostav DIZ – IMOS Brno pro výstavbu 25m bazénu MPS Lužánky“. Právě nabídka této společnosti byla nejvýhodnější ze všech kandidátů.

Nový bazén vznikne v místech, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén, veslařský trenažér, a v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu.

„V Lužánkách přibude k současnému 50metrovému bazénu nový 25metrový. Jeho výstavbu považujeme za velice důležitou. V Brně je dlouhodobý nedostatek plaveckých ploch jak pro sportovce, tak pro veřejnost. Nový bazén poslouží také ke školnímu plaveckému výcviku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Bazén bude perfektně vyhovovat potřebám plaveckých sportů. Jeho stavbu jsme z tohoto důvodu konzultovali s jejich zástupci. Rozměry jsou nastaveny tak, abychom splnili pravidla Mezinárodní plavecké federace,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

„Národní sportovní agentura nám přispěje částkou 90 mil. Kč. Stavba by měla začít tento podzim a dokončena by měla být ve třetím kvartálu roku 2023. V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy, přístupová lávka k ulici Sportovní a částečně také zázemí stávajícího bazénu. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa před bazénem a podél komunikace vedoucí k posilovně. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Nabídková cena společnosti Metrostav činí necelých 249 mil. Kč. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.