Barcelona byla ozdobou turnaje. Švancara vstřelil branku Zbrojovky - Tiskový servis

Barcelona byla ozdobou turnaje. Švancara vstřelil branku Zbrojovky

  • 03. června 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) – Ozdobou fotbalového turnaje Souboj legend v malé kopané za Lužánkami byl zápas FC Zbrojovka – FC Barcelona. Katalánský klub zvítězil 4:1. Celkovým vítězem turnaje se stala Sigma Olomouc.

Navzdory brankovému rozdílu Zbrojovka s Barcelonou sehrála naprosto vyrovnaný zápas. Brňané inkasovali gól již po půl minutě hry a při tlaku na branku soupeře nestačili reagovat na další rychlé protiútoky. Jediného úspěchu dosáhla Zbrojovka až dvě minuty před koncem, kdy se prosadil po individuální akci Petr Švancara.

Tento bývalý prvoligový fotbalista byl u zrodu celého turnaje v malé kopané hráčů nad 35 let, pro který získal start Barcelony. A také týmy Sparty, Ostravy, Liberce, Olomouce, Bohemians, Slovácka, Slavie a Slovanu Bratislava.

Barcelona přijela ve velmi přitažlivé sestavě. V týmu byl Ronald de Boer (bývalý nizozemský záložník, vítěz Ligy mistrů s Ajaxem Amsterdam 1995, bronzový medailista z mistrovství Evropy 2000), Javier Saviola (bývalý argentinský útočník, šampion Poháru UEFA s FC Sevilla 2006, olympijský vítěz z Atén 2004), Ion Goikoetxea (bývalý španělský záložník, účastník mistrovství světa v USA 1994) i Tijani Babangida (bývalý nigerijský záložník, olympijský šampion z Atlanty 1996).

Zásluhu na tom má právě Petr Švancara. „Žádné zvláštní požadavky tým neměl. V pátek po příjezdu jsme je vzali do zbrojovácké hospody Jsou to supr kluci,“ uvedl.

Hrací doba zápasů byla 16 minut. S výjimkou finále, kde fotbalisté hráli 20 minut.

Turnaj se uskutečnil v mobilní aréně na místě bývalého hokejového stadionu za Lužánkami. Bude i od 9. června dějištěm mistrovství Evropy v malé kopané.

Aréna stojí v bezprostřední blízkosti bývalého fotbalového stadionu, který plánuje město Brno opět obnovit.

Další články z rubriky