Přeskočit na obsah

Barcelona byla ozdobou turnaje. Švancara vstřelil branku Zbrojovky

03. června 2017 2 minuty čtení
(ik) – Ozdobou fotbalového turnaje Souboj legend v malé kopané za Lužánkami byl zápas FC Zbrojovka – FC Barcelona. Katalánský klub zvítězil 4:1. Celkovým vítězem turnaje se stala Sigma Olomouc.

Navzdory brankovému rozdílu Zbrojovka s Barcelonou sehrála naprosto vyrovnaný zápas. Brňané inkasovali gól již po půl minutě hry a při tlaku na branku soupeře nestačili reagovat na další rychlé protiútoky. Jediného úspěchu dosáhla Zbrojovka až dvě minuty před koncem, kdy se prosadil po individuální akci Petr Švancara.

Tento bývalý prvoligový fotbalista byl u zrodu celého turnaje v malé kopané hráčů nad 35 let, pro který získal start Barcelony. A také týmy Sparty, Ostravy, Liberce, Olomouce, Bohemians, Slovácka, Slavie a Slovanu Bratislava.

Barcelona přijela ve velmi přitažlivé sestavě. V týmu byl Ronald de Boer (bývalý nizozemský záložník, vítěz Ligy mistrů s Ajaxem Amsterdam 1995, bronzový medailista z mistrovství Evropy 2000), Javier Saviola (bývalý argentinský útočník, šampion Poháru UEFA s FC Sevilla 2006, olympijský vítěz z Atén 2004), Ion Goikoetxea (bývalý španělský záložník, účastník mistrovství světa v USA 1994) i Tijani Babangida (bývalý nigerijský záložník, olympijský šampion z Atlanty 1996).

Zásluhu na tom má právě Petr Švancara. „Žádné zvláštní požadavky tým neměl. V pátek po příjezdu jsme je vzali do zbrojovácké hospody Jsou to supr kluci,“ uvedl.

Hrací doba zápasů byla 16 minut. S výjimkou finále, kde fotbalisté hráli 20 minut.

Turnaj se uskutečnil v mobilní aréně na místě bývalého hokejového stadionu za Lužánkami. Bude i od 9. června dějištěm mistrovství Evropy v malé kopané.

Aréna stojí v bezprostřední blízkosti bývalého fotbalového stadionu, který plánuje město Brno opět obnovit.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.