Přeskočit na obsah

Balík změn územního plánu 43- je hotov. O jejich vydání rozhodnou zastupitelé

03. června 2020
Na červnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o více než 150 změnách územního plánu, které byly vybrány ke zpracování v tzv. zkráceném procesu. Jejich zpracovatelem je Kancelář architekta města Brna. Ta je odevzdala ke kontrole Odboru územního plánování a rozvoje v druhém květnovém týdnu.

„Změny v tzv. balíku 43- byly vybrány ke zkrácenému procesu z důvodu jejich nekonfliktnosti. Tyto nekonfliktní změny jsou nyní před vydáním. Nejsou to změny systémové, nejsou dotčeny Zásadami územního rozvoje JMK a nebylo u nich potřeba hodnocení vlivu na životní prostředí. Jedná se například o navýšení pater domů nebo úpravy zahrad na plochu pro stavění. V některých průmyslových areálech se mění plocha na smíšenou nebo na bydlení. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu, aby schválilo vydání 112 z nich. U těch, ke kterým se sešlo velké množství připomínek či námitek a nezískaly souhlas městské části, doporučujeme proces ukončit. Ty zbývající vyčleníme k samostatnému pořízení,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

O přípravě změn rozhodlo vedení města v březnu 2019. Odbor územního plánování a rozvoje ve spolupráci s Kanceláří architekta města a vedením města uspořádaly dvě veřejná projednání návrhů změn územního plánu. K tomuto bylo vypořádáno množství připomínek, jednalo se s městskými částmi a dalšími institucemi. „Jsem rád, že se nám změny podařilo zpracovat v tak krátkém čase a že jsme před jejich vydáním. Někteří lidé, ale i město na ně čekají deset let,“ dodal Filip Chvátal.

Výše zmíněné změny územního plánu budou po svém schválení zveřejněny na webu www.upmb.brno.cz.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.