Přeskočit na obsah

Balík změn územního plánu 43- je hotov. O jejich vydání rozhodnou zastupitelé

03. června 2020

Na červnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o více než 150 změnách územního plánu, které byly vybrány ke zpracování v tzv. zkráceném procesu. Jejich zpracovatelem je Kancelář architekta města Brna. Ta je odevzdala ke kontrole Odboru územního plánování a rozvoje v druhém květnovém týdnu.

„Změny v tzv. balíku 43- byly vybrány ke zkrácenému procesu z důvodu jejich nekonfliktnosti. Tyto nekonfliktní změny jsou nyní před vydáním. Nejsou to změny systémové, nejsou dotčeny Zásadami územního rozvoje JMK a nebylo u nich potřeba hodnocení vlivu na životní prostředí. Jedná se například o navýšení pater domů nebo úpravy zahrad na plochu pro stavění. V některých průmyslových areálech se mění plocha na smíšenou nebo na bydlení. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu, aby schválilo vydání 112 z nich. U těch, ke kterým se sešlo velké množství připomínek či námitek a nezískaly souhlas městské části, doporučujeme proces ukončit. Ty zbývající vyčleníme k samostatnému pořízení,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

O přípravě změn rozhodlo vedení města v březnu 2019. Odbor územního plánování a rozvoje ve spolupráci s Kanceláří architekta města a vedením města uspořádaly dvě veřejná projednání návrhů změn územního plánu. K tomuto bylo vypořádáno množství připomínek, jednalo se s městskými částmi a dalšími institucemi. „Jsem rád, že se nám změny podařilo zpracovat v tak krátkém čase a že jsme před jejich vydáním. Někteří lidé, ale i město na ně čekají deset let,“ dodal Filip Chvátal.

Výše zmíněné změny územního plánu budou po svém schválení zveřejněny na webu www.upmb.brno.cz.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.