Balet Národního divadla v Brně uvede Spící krasavici

  • 21. dubna 2017
  • 2 minuty čtení
(java) - Do brněnského Národního divadla se pohádkový příběh vrací po více než 20 letech. Premiéru bude mít v sobotu 22. dubna v Mahenově divadle.

Na motivy známé pohádky o Šípkové Růžence Charlese Perraulta vytvořil Marius Petipa spolu s Petrem Iljičem Čajkovským nesmrtelné dílo, které mělo premiéru roku 1890 v carském Mariinském divadle v Petrohradě.

"Naše inscenace bude akcentovat petrohradskou baletní tradici. Proto jsem oslovil ruského baletního mistra a choreografa Bachrama Juldaševa," uvedl šéf baletu Mário Radačovský.

Spící krasavice je velmi náročná inscenace. "Zcela ctíme tradici klasického baletu, která na tanečníky klade ohromné nároky," řekl Bachram Juldašev.

Princeznu Auroru ztvární sólistka Národního divadla Brno Klaudia Radačovská, v roli prince Désiré se představí Karel Audy, první sólista Baletu Národního divadla v Praze. „V Brně jsem se narodil a v tomto divadle jsem začínal. Rád se sem vracím. Je to pro mě srdcová záležitost,“ řekl Karel Audy.

O scénu se postaral Peter Čanecký, o kostýmy pak Ľudmila Várossová. Pohádkový příběh princezny Aurory a prince Désiré, kdy nad jejich osudy svádí boj síly dobra a zla – Šeříková víla a zlá Carabosse, je určený pro děti od 6 let.

Nejbližší reprízy jsou plánované na 23., 28. a 29. dubna nebo 5. a 6. května 2017.

Inscenace NDB Spící krasavice. Foto: Ctibor Bachratý

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít