Přeskočit na obsah

Balet Národního divadla v Brně uvede Spící krasavici

21. dubna 2017 2 minuty čtení
(java) - Do brněnského Národního divadla se pohádkový příběh vrací po více než 20 letech. Premiéru bude mít v sobotu 22. dubna v Mahenově divadle.

Na motivy známé pohádky o Šípkové Růžence Charlese Perraulta vytvořil Marius Petipa spolu s Petrem Iljičem Čajkovským nesmrtelné dílo, které mělo premiéru roku 1890 v carském Mariinském divadle v Petrohradě.

"Naše inscenace bude akcentovat petrohradskou baletní tradici. Proto jsem oslovil ruského baletního mistra a choreografa Bachrama Juldaševa," uvedl šéf baletu Mário Radačovský.

Spící krasavice je velmi náročná inscenace. "Zcela ctíme tradici klasického baletu, která na tanečníky klade ohromné nároky," řekl Bachram Juldašev.

Princeznu Auroru ztvární sólistka Národního divadla Brno Klaudia Radačovská, v roli prince Désiré se představí Karel Audy, první sólista Baletu Národního divadla v Praze. „V Brně jsem se narodil a v tomto divadle jsem začínal. Rád se sem vracím. Je to pro mě srdcová záležitost,“ řekl Karel Audy.

O scénu se postaral Peter Čanecký, o kostýmy pak Ľudmila Várossová. Pohádkový příběh princezny Aurory a prince Désiré, kdy nad jejich osudy svádí boj síly dobra a zla – Šeříková víla a zlá Carabosse, je určený pro děti od 6 let.

Nejbližší reprízy jsou plánované na 23., 28. a 29. dubna nebo 5. a 6. května 2017.

Inscenace NDB Spící krasavice. Foto: Ctibor Bachratý

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.