Přeskočit na obsah

Atletická hala: město by rádo využilo dotační titul Národní sportovní agentury

03. března 2021

Brněnští radní se dnes zabývali dalším vývojem výstavby atletické haly Kampus. Vzhledem ke komplikacím, které provází její financování, prodlouží radní o tři měsíce pozastavení projektu. Vedení města chce požádat Národní sportovní agenturu o dotaci na stavbu haly.

„Hala pro dva tisíce diváků, která umožní zimní přípravu brněnských atletů i pořádání mezinárodních soutěží, je pro region zásadní. Poté, co jsme na konci června loňského roku získali stavební povolení, jsme se zaměřili na zajištění financování. Bohužel nám stav kolem pandemie nemoci covid-19 situaci neulehčil, a proto jsme projekt na několik měsíců pozastavili. Nyní máme informace, že bude z úrovně Národní sportovní agentury vypsán vhodný dotační titul, do kterého se hodláme přihlásit. Mám za to, že sportoviště tohoto typu má krajský charakter a zapojení státu je pro nás logickou cestou,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Stavba atletické haly je vyčíslená na 830 milionů korun, stát má v bohunickém kampuse. Město Brno na tuto investici vyčlenilo 330 milionů korun a Jihomoravský kraj přislíbil dalších 100 milionů. „Parametry atletické haly Kampus splňují požadavky pro konání mezinárodních soutěží. Jiná podobná zařízení v České republice nejsou. Proto jsme vstoupili do jednání s Národní sportovní agenturou a bylo nám sděleno, že se připravuje vyhlášení výzvy dotačního programu pro nadregionální sportovní infrastrukturu. Nyní čekáme, jak budou vypadat konkrétní podmínky výzvy. Vyhlášena by měla být v nejbližší době. Následně požádáme o dotaci v hodnotě 300 milionů korun. Udělení dotace je zásadní pro realizaci této investice,“ přiblížil radní pro oblast dotací a investic David Grund.

Na význam projektu atletické haly upozorňuje i radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý: „Při projektování stavby jsme spolupracovali se sportovci a sportovními kluby a řešili jsme s nimi nejvhodnější nastavení sportovišť a zázemí. Hala by měla sloužit atletům z Brna a širokého okolí, studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti. Bezpochyby by se jednalo o unikátní sportoviště, které si Brno zaslouží.“

Práce na přípravě stavby atletického stadionu byly zahájeny 1. září 2018. Při výběru zhotovitele a stanovení smluvních podmínek byl uplatněn postup dle podmínek FIDIC (Mezinárodní federace konzultačních inženýrů se sídlem v Ženevě), tzv. Žluté knihy (Yellow book), které jsou zavedeným mezinárodním smluvním vzorem ve stavebnictví. Zhotovitelem je sdružení IMOS Brno, a. s., HOCHTIEF CZ, a. s., a SPORT Construction, a. s. Samotná stavba by měla trvat 19 měsíců.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.