Přeskočit na obsah

Atletická hala Kampus: Město na dva měsíce přerušuje práce, o dalším postupu jedná

01. července 2020

Hala pro dva tisíce diváků, která umožní zimní přípravu brněnských atletů i pořádání mezinárodních soutěží. Taková je vize atletické haly Kampus, jíž se město Brno nevzdává, ale vzhledem k nutnosti dořešit financování momentálně projekt přerušuje. V čase, který získá, bude dále jednat s možnými partnery. Stavba je vyčíslená na zhruba 800 milionů korun.

„Atletickou halu Kampus si brněnská sportovní infrastruktura určitě zaslouží. Zároveň jde o obrovský projekt za stovky milionů, pro který nynější situace není ideální. Krokem, který jsme dnes učinili, stavbu na dva měsíce přerušujeme. K tomu nás opravňuje smlouva, aniž by nám hrozilo zvýšení nákladů. V tomto čase povedeme jednání o tom, jak pokračovat a kde získat potřebné finance. U takové stavby nadregionálního významu nemůže být většinovým investorem jen Brno, očekáváme podporu ze strany státu,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.  

Hala získala na konci června stavební povolení. Podle smlouvy může objednatel (tedy město) v tuto chvíli práce přerušit, a to maximálně na dva měsíce, po které zhotovitel nemá nárok na náhradu nákladů, které mu přerušením vzniknou. Zhotovitelem stavby je sdružení IMOS Brno, a. s., HOCHTIEF CZ, a. s., a SPORT Construction, a. s.

„Vnímáme, jak důležitá tato hala pro brněnský, ale zejména celonárodní sport je. Bude splňovat požadavky pro konání mezinárodních soutěží, současný stav podobných zařízení v České republice je totiž v podstatě neumožňuje pořádat. Nová hala je projektovaná tak, aby se vypořádala s nedostatky jiných podobných zařízení v naší zemi,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. „Máme tu řadu talentovaných atletů, kteří odcházejí jinam za lepšími podmínkami pro své tréninky. To je samozřejmě škoda a rádi bychom jim postavili adekvátní prostor pro jejich přípravu. Sportoviště by mělo sloužit i studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti. Jeho význam pro Brno i Českou republiku je tedy velký a já doufám, že se podaří najít řešení,“ dodal.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.