Přeskočit na obsah

Atletická hala Kampus: Město na dva měsíce přerušuje práce, o dalším postupu jedná

01. července 2020
Hala pro dva tisíce diváků, která umožní zimní přípravu brněnských atletů i pořádání mezinárodních soutěží. Taková je vize atletické haly Kampus, jíž se město Brno nevzdává, ale vzhledem k nutnosti dořešit financování momentálně projekt přerušuje. V čase, který získá, bude dále jednat s možnými partnery. Stavba je vyčíslená na zhruba 800 milionů korun.

„Atletickou halu Kampus si brněnská sportovní infrastruktura určitě zaslouží. Zároveň jde o obrovský projekt za stovky milionů, pro který nynější situace není ideální. Krokem, který jsme dnes učinili, stavbu na dva měsíce přerušujeme. K tomu nás opravňuje smlouva, aniž by nám hrozilo zvýšení nákladů. V tomto čase povedeme jednání o tom, jak pokračovat a kde získat potřebné finance. U takové stavby nadregionálního významu nemůže být většinovým investorem jen Brno, očekáváme podporu ze strany státu,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.  

Hala získala na konci června stavební povolení. Podle smlouvy může objednatel (tedy město) v tuto chvíli práce přerušit, a to maximálně na dva měsíce, po které zhotovitel nemá nárok na náhradu nákladů, které mu přerušením vzniknou. Zhotovitelem stavby je sdružení IMOS Brno, a. s., HOCHTIEF CZ, a. s., a SPORT Construction, a. s.

„Vnímáme, jak důležitá tato hala pro brněnský, ale zejména celonárodní sport je. Bude splňovat požadavky pro konání mezinárodních soutěží, současný stav podobných zařízení v České republice je totiž v podstatě neumožňuje pořádat. Nová hala je projektovaná tak, aby se vypořádala s nedostatky jiných podobných zařízení v naší zemi,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. „Máme tu řadu talentovaných atletů, kteří odcházejí jinam za lepšími podmínkami pro své tréninky. To je samozřejmě škoda a rádi bychom jim postavili adekvátní prostor pro jejich přípravu. Sportoviště by mělo sloužit i studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti. Jeho význam pro Brno i Českou republiku je tedy velký a já doufám, že se podaří najít řešení,“ dodal.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Pětice sportovních klubů chce žádat o podporu z NSA na zlepšení stavu sportovišť. Město jim přislíbilo spolufinancování

Další rozvoj regionální i nadregionální sportovní infrastruktury má zajistit čerpání investičních dotací ze čtyř výzev Národní sportovní agentury. Aby měli brněnští žadatelé šanci uspět, město jim chce přislíbit potřebnou finanční spoluúčast. Dnes tuto podporu doporučili brněnští radní, finálně ještě musí rozhodnout zastupitelé.

Co si myslí Brňané a Brňanky, zjistí město snadněji díky nové anketní platformě

Vyjádřit svůj názor i jinde než v komentáři na Facebooku a jednou za čtyři roky u volebních uren budou Brněnští moci už od letošního podzimu díky novému systému městských anket. Jednotná platforma pro ně vzniká na webu Dáme na vás.

Sedmdesátá sezóna brněnské hvězdárny začíná návštěvnickým rekordem

V úterý 3. října 2023 navštívil Hvězdárnu a planetárium Brno 223 771. návštěvník. Překonal se tak divácký rekord z roku 2022, kdy za celých 12 měsíců dorazilo 223 770 kosmoplavců. Jinak řečeno, letošní rok je v „brněnském vesmírném přístavu“ obzvlášť rušný a neméně rušná bude i sedmdesátá sezóna, do které právě vstupuje.

Přírodní vědy, informatika a polytechnické vzdělávání v novém. Na ZŠ Bosonožská se připravuje rekonstrukce učeben

Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní dnes na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.