Přeskočit na obsah

ARENA BRNO získala významného nájemce

15. září 2022

Ještě před začátkem stavby získala ARENA BRNO vážného zájemce o pronájem, a to jednu z největších českých sportovních organizací OKTAGON MMA. ARENA BRNO, která byla nejlépe hodnoceným projektem v rámci dotační výzvy Národní sportovní agentury, se tak stane kromě brněnské Komety domovským stánkem také pro největší česko-slovenskou organizaci bojových sportů a její turnaje v Jihomoravském kraji.

Vedení města v červnu vybralo správce stavby multifunkční haly. Ten pohlídá průběh i kvalitu prací a jejich soulad s projektem a povoleními. V únoru letošního roku dostal projekt společné povolení souboru staveb. Cílem je zahájit výstavbu, jakmile to jen bude možné.

„Není obvyklé, že se zájemci o pronájem u takto velkého projektu hlásí ještě před samotným začátkem stavby. Jednoznačně to dokazuje, že poptávka po moderní multifunkční aréně v Brně je a po jejím postavení nabídne ARENA BRNO obyvatelům Brna prvotřídní sportovní i kulturní akce, které v současné době musejí pořadatelé kvůli nedostatečné kapacitě brněnských hal pořádat v pražské O2 areně nebo ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ,“ uvádí primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

V současné době se čeká na výsledky výběrového řízení na provozovatele ARENY BRNO, po jehož konci by mělo přijít jednání o podmínkách. „Naším cílem je dlouhodobá spolupráce s městem Brnem, která se kromě samotných turnajů týká i společenské odpovědnosti, tedy například pořádání besed pro děti v rámci našeho projektu ‚Sportem proti šikaně‘ a dalších akcí,“ vysvětluje jednatel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný.

Česko-slovenská organizace OKTAGON MMA pořádá v současnosti jedny z nejnavštěvovanějších sportovních akcí v České republice i zahraničí. Po skončení covidových opatření uspořádala vyprodané turnaje v O2 Areně, ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ, pražské Štvanici nebo Festhalle v německém Frankfurtu. „Už nyní je jasné, že do budoucna kapacita brněnské Winning Group Areny pro Oktagon nestačí. Neustále se snažíme našim divákům nabídnout co nejlepší zážitek a stěhování do nejmodernější haly ve střední Evropě, kterou by ARENA BRNO měla být, je pro nás logický krok,“ upřesňuje Ondřej Novotný.

„Nová hala je pro město jeden z klíčových strategických projektů. Je vidět, že se její stavba stává velkým tématem, což dokazuje i zájem organizace OKTAGON MMA pořádat zde své turnaje. Ten nás velice těší. OKTAGON MMA je mladá, moderní a stále rostoucí značka. Propojení s tak silným partnerem nám dokazuje, že jsme se vydali správnou cestou a že se naše tvrdá práce vyplácí,“ dodal předseda představenstva ARENY BRNO a brněnský radní Petr Kratochvíl.  

„Jsem rád, že představitelé města Brna pokračují v přípravách ARENY BRNO, i když si plně uvědomuji, v jak složité situaci vinou drahých energií a enormního nárůstu cen stavebních materiálů jsou. Důležitost stavby dokazuje fakt, že ještě před samotným začátkem stavby se o pronájem zajímají největší české sportovní organizace, jako je OKTAGON MMA,“ uvádí předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser a dodává: „Mě osobně se na halu ptají představitelé desítek sportovních svazů, takže jsem přesvědčen, že po jejím postavení bude hostit nejvýznamnější sportovní akce v České republice, jako jsou mistrovství Evropy nebo světa v hokeji, míčových sportech nebo i atletiky a dalších sportů.“

Nová multifunkční hala v areálu společnosti Veletrhy Brno, a. s. (BVV) poskytne Brnu to největší a nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních a kongresových akcí. Kapacita haly bude až

13 300 míst, spolu s ní město vybuduje zhruba 1 300 parkovacích míst. Výstavba patří k největším strategickým projektům města Brna.

Kontakt pro média

Marek Dvořák

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.