Přeskočit na obsah

ARENA BRNO získala významného nájemce

15. září 2022
Ještě před začátkem stavby získala ARENA BRNO vážného zájemce o pronájem, a to jednu z největších českých sportovních organizací OKTAGON MMA. ARENA BRNO, která byla nejlépe hodnoceným projektem v rámci dotační výzvy Národní sportovní agentury, se tak stane kromě brněnské Komety domovským stánkem také pro největší česko-slovenskou organizaci bojových sportů a její turnaje v Jihomoravském kraji.

Vedení města v červnu vybralo správce stavby multifunkční haly. Ten pohlídá průběh i kvalitu prací a jejich soulad s projektem a povoleními. V únoru letošního roku dostal projekt společné povolení souboru staveb. Cílem je zahájit výstavbu, jakmile to jen bude možné.

„Není obvyklé, že se zájemci o pronájem u takto velkého projektu hlásí ještě před samotným začátkem stavby. Jednoznačně to dokazuje, že poptávka po moderní multifunkční aréně v Brně je a po jejím postavení nabídne ARENA BRNO obyvatelům Brna prvotřídní sportovní i kulturní akce, které v současné době musejí pořadatelé kvůli nedostatečné kapacitě brněnských hal pořádat v pražské O2 areně nebo ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ,“ uvádí primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

V současné době se čeká na výsledky výběrového řízení na provozovatele ARENY BRNO, po jehož konci by mělo přijít jednání o podmínkách. „Naším cílem je dlouhodobá spolupráce s městem Brnem, která se kromě samotných turnajů týká i společenské odpovědnosti, tedy například pořádání besed pro děti v rámci našeho projektu ‚Sportem proti šikaně‘ a dalších akcí,“ vysvětluje jednatel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný.

Česko-slovenská organizace OKTAGON MMA pořádá v současnosti jedny z nejnavštěvovanějších sportovních akcí v České republice i zahraničí. Po skončení covidových opatření uspořádala vyprodané turnaje v O2 Areně, ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ, pražské Štvanici nebo Festhalle v německém Frankfurtu. „Už nyní je jasné, že do budoucna kapacita brněnské Winning Group Areny pro Oktagon nestačí. Neustále se snažíme našim divákům nabídnout co nejlepší zážitek a stěhování do nejmodernější haly ve střední Evropě, kterou by ARENA BRNO měla být, je pro nás logický krok,“ upřesňuje Ondřej Novotný.

„Nová hala je pro město jeden z klíčových strategických projektů. Je vidět, že se její stavba stává velkým tématem, což dokazuje i zájem organizace OKTAGON MMA pořádat zde své turnaje. Ten nás velice těší. OKTAGON MMA je mladá, moderní a stále rostoucí značka. Propojení s tak silným partnerem nám dokazuje, že jsme se vydali správnou cestou a že se naše tvrdá práce vyplácí,“ dodal předseda představenstva ARENY BRNO a brněnský radní Petr Kratochvíl.  

„Jsem rád, že představitelé města Brna pokračují v přípravách ARENY BRNO, i když si plně uvědomuji, v jak složité situaci vinou drahých energií a enormního nárůstu cen stavebních materiálů jsou. Důležitost stavby dokazuje fakt, že ještě před samotným začátkem stavby se o pronájem zajímají největší české sportovní organizace, jako je OKTAGON MMA,“ uvádí předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser a dodává: „Mě osobně se na halu ptají představitelé desítek sportovních svazů, takže jsem přesvědčen, že po jejím postavení bude hostit nejvýznamnější sportovní akce v České republice, jako jsou mistrovství Evropy nebo světa v hokeji, míčových sportech nebo i atletiky a dalších sportů.“

Nová multifunkční hala v areálu společnosti Veletrhy Brno, a. s. (BVV) poskytne Brnu to největší a nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních a kongresových akcí. Kapacita haly bude až

13 300 míst, spolu s ní město vybuduje zhruba 1 300 parkovacích míst. Výstavba patří k největším strategickým projektům města Brna.

Kontakt pro média

Marek Dvořák

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.