Přeskočit na obsah

Architekt Michal Sedláček osobně. Představí ho výstava

14. listopadu 2019 1 minuta čtení
(mak) - Z rodného Brna přes Prahu, New York, Moskvu, Santa Moniku, Los Angeles zase do Brna. To je životní a profesní anabáze architekta Michala Sedláčka, který od roku 2016 vede Kancelář architekta města Brna. Výstava, která představí jeho kariéru, začíná dnes v 18 hodin vernisáží v Urban centru.

Urban centrum na Staré radnici Kanceláři od října do počátku listopadu věnovalo expozici, na niž navazuje výstavou o jejím řediteli. S ohledem na to, že rád hraje hokej, se v názvu objevila mnohoznačná douška „nástup do třetí třetiny“. 

Prezentovány jsou etapy a projekty Sedláčkovy dosavadní kariéry, kdy mimo jiné spolupracoval se slavným Frankem Gehrym a tvořil pod značkou světové architektonické firmy Aedas.

Výstava potrvá od 15. listopadu do 6. prosince a je zdarma přístupná v pracovních dnech od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu od 18 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.