Přeskočit na obsah

Archeologický dohled při stavbě protipovodňových opatření provede společnost ARCHAIA

23. června 2021
K připravované stavbě protipovodňových opatření v etapě VII a VIII (Nábřeží Svratky – Poříčí) bylo potřeba zajistit archeologický dohled. Rada města Brna dnes pro tuto zakázku vybrala společnost ARCHAIA.

Přestavba nábřeží Svratky v úseku od koupaliště Riviéra po viadukt na ulici Uhelná se blíží a město musí ze zákona zajistit i archeologický dohled na stavbě. V této veřejné zakázce zvítězila společnost ARCHAIA. Ta bude po celou dobu prací provádět odborný dohled. Oblast Poříčí u řeky Svratky byla osídlená již od pravěku, dají se zde očekávat nálezy. Pokud by k nim došlo, provede vybraná společnost průzkum, náležité měření a dokumentaci. Zároveň bude zpracovávat průběžné zprávy a ke konci stavby i závěrečnou zprávu. Maximální celková cena plnění nepřesáhne fixní částku 950 tisíc korun. Tato částka nemusí být vyčerpána celá,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Archeologický dohled a případný průzkum bude dle smlouvy zhotovitel provádět do konce října 2023.

Co se týče samotné realizace výše zmiňované etapy protipovodňových opatření, nyní probíhá vyhodnocení podaných přihlášek do výběrového řízení na zhotovitele stavby. Následně byli účastníci vyzváni k doplnění formálních náležitostí. Ve druhém kole budou podávat cenové nabídky. Předpokladem je, že bude zhotovitel protipovodňových opatření v etapě VII a VIII znám na podzim letošního roku. 

Další informace o projektu najdete na webu: https://voda.brno.cz/clanek/nabrezi-svratky.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.