Přeskočit na obsah

Archeologický dohled při stavbě protipovodňových opatření provede společnost ARCHAIA

23. června 2021

K připravované stavbě protipovodňových opatření v etapě VII a VIII (Nábřeží Svratky – Poříčí) bylo potřeba zajistit archeologický dohled. Rada města Brna dnes pro tuto zakázku vybrala společnost ARCHAIA.

Přestavba nábřeží Svratky v úseku od koupaliště Riviéra po viadukt na ulici Uhelná se blíží a město musí ze zákona zajistit i archeologický dohled na stavbě. V této veřejné zakázce zvítězila společnost ARCHAIA. Ta bude po celou dobu prací provádět odborný dohled. Oblast Poříčí u řeky Svratky byla osídlená již od pravěku, dají se zde očekávat nálezy. Pokud by k nim došlo, provede vybraná společnost průzkum, náležité měření a dokumentaci. Zároveň bude zpracovávat průběžné zprávy a ke konci stavby i závěrečnou zprávu. Maximální celková cena plnění nepřesáhne fixní částku 950 tisíc korun. Tato částka nemusí být vyčerpána celá,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Archeologický dohled a případný průzkum bude dle smlouvy zhotovitel provádět do konce října 2023.

Co se týče samotné realizace výše zmiňované etapy protipovodňových opatření, nyní probíhá vyhodnocení podaných přihlášek do výběrového řízení na zhotovitele stavby. Následně byli účastníci vyzváni k doplnění formálních náležitostí. Ve druhém kole budou podávat cenové nabídky. Předpokladem je, že bude zhotovitel protipovodňových opatření v etapě VII a VIII znám na podzim letošního roku. 

Další informace o projektu najdete na webu: https://voda.brno.cz/clanek/nabrezi-svratky.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.