Aplikace dopravního podniku usnadní cestování. Je zdarma

  • 19. června 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) - Dohledat zpoždění a výluky, zjistit přesnou polohu vozidel nebo jednodušeji pořídit sms jízdenku mohou nyní cestující v brněnské městské hromadné dopravě snadněji. Dopravní podnik města Brna totiž spustil novou aplikaci do mobilních telefonů DPMBinfo. Lidé si ji mohou stáhnout zdarma.

„Aplikace je výsledkem společné práce realizačního týmu DPMB, jehož členy byli pracovníci nejen z Odboru informačních technologií, ale také z Odboru investic a Odboru přípravy provozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Aplikace si poradí s řešením mnoha situací, které zákazníky DPMB mohou běžně při cestování potkat. „Jedná se například o zapomenutí věci v prostředku hromadné dopravy, potřeba vyhledání spojení, volba nejvhodnější jízdenky včetně přímé možnosti nákupu SMS jízdenky či vyhledání odstavného parkoviště, kde můžou zaparkovat své vozidlo před cestou hromadnou dopravou do centra,“ upřesnil Jan Havíř z Odboru přípravy provozu DPMB.

Aplikace obsahuje i interaktivní kontakty na nejdůležitější pracoviště DPMB. I když je aplikace primárně zaměřena na městskou hromadnou dopravu v Brně, nabízí data z celého regionu. 

Informace jsou uvedeny nejen v češtině, ale také v anglickém jazyce, který se automaticky použije s ohledem na jazykové nastavení telefonu.

„Cestujícím se do rukou dostává první verze aplikace. Už nyní máme další nápady na vylepšení. Samozřejmě budeme pracovat i s případnými reakcemi veřejnosti,“ sdělil Ivan Dvořák z Odboru investic DPMB.

K dispozici je zatím pro zařízení s mobilním operačním systémem Android. Do měsíce by však měla být hotová i verze pro iPhone.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít