Přeskočit na obsah

Aplikace Cyklodoprava v Brně zvítězila v soutěži

27. listopadu 2019
Aplikace Magistrátu města Brna Cyklodoprava v Brně slaví úspěch. V soutěži Společně otevíráme data 2019 pořádané Nadací OSF zvítězila v kategorii Solution App, která sdružuje aplikace upozorňující na významný společenský problém či přispívající k jeho řešení. Vítězové jednotlivých kategorií navíc obdrželi částku 30 tisíc korun na další rozvoj aplikací.

„V loňském roce se podařilo zvítězit ve dvou kategoriích, a to s aplikacemi Hodnocení pocitové mapy města a Dopravní obslužnost Brna a okolí. Jsem moc rád, že se na tento úspěch podařilo navázat i letos, a to s tématem cyklodopravy, které je ve městě stále aktuální,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Aplikace interaktivní formou analyzuje různé aspekty rozvoje cyklodopravy, srovnává podmínky Brna s ostatními městy v ČR nebo zahraničí a v neposlední řadě přináší i přehledný dashboard nehod s účastí cyklistů, které se ve městě staly. Aplikace byla vytvořena koncem září a za dva měsíce ji využilo více než 2 tisíce lidí.

„Kvalita ani rozsah cyklistické infrastruktury nejsou v Brně dostatečné. Spolupracujeme se státní správou a dalšími subjekty, aby se tato situace postupně zlepšila. Cyklodoprava je jedním ze způsobů mobility, která má ve městě nezastupitelný význam. Při plánování dalších opatření pro cyklisty je ale prioritní myslet na bezpečnost všech účastníků provozu,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Kromě aplikace Cyklodoprava v Brně se soutěže účastnily i další brněnské magistrátní aplikace jako například gridová analytická aplikace BrnoUrbanGrid nebo aplikace znázorňující data mobilního operátora. Brněnského tvůrce má i vítězná aplikace kategorie „Data v každodenním životě“ s názvem Mapa vysílačů, která mapuje a analyzuje televizní vysílače.

Všechny aplikace města jsou k dispozici na data.brno.cz/aplikace.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.