Přeskočit na obsah

Aplikace Cyklodoprava v Brně zvítězila v soutěži

27. listopadu 2019

Aplikace Magistrátu města Brna Cyklodoprava v Brně slaví úspěch. V soutěži Společně otevíráme data 2019 pořádané Nadací OSF zvítězila v kategorii Solution App, která sdružuje aplikace upozorňující na významný společenský problém či přispívající k jeho řešení. Vítězové jednotlivých kategorií navíc obdrželi částku 30 tisíc korun na další rozvoj aplikací.

„V loňském roce se podařilo zvítězit ve dvou kategoriích, a to s aplikacemi Hodnocení pocitové mapy města a Dopravní obslužnost Brna a okolí. Jsem moc rád, že se na tento úspěch podařilo navázat i letos, a to s tématem cyklodopravy, které je ve městě stále aktuální,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Aplikace interaktivní formou analyzuje různé aspekty rozvoje cyklodopravy, srovnává podmínky Brna s ostatními městy v ČR nebo zahraničí a v neposlední řadě přináší i přehledný dashboard nehod s účastí cyklistů, které se ve městě staly. Aplikace byla vytvořena koncem září a za dva měsíce ji využilo více než 2 tisíce lidí.

„Kvalita ani rozsah cyklistické infrastruktury nejsou v Brně dostatečné. Spolupracujeme se státní správou a dalšími subjekty, aby se tato situace postupně zlepšila. Cyklodoprava je jedním ze způsobů mobility, která má ve městě nezastupitelný význam. Při plánování dalších opatření pro cyklisty je ale prioritní myslet na bezpečnost všech účastníků provozu,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Kromě aplikace Cyklodoprava v Brně se soutěže účastnily i další brněnské magistrátní aplikace jako například gridová analytická aplikace BrnoUrbanGrid nebo aplikace znázorňující data mobilního operátora. Brněnského tvůrce má i vítězná aplikace kategorie „Data v každodenním životě“ s názvem Mapa vysílačů, která mapuje a analyzuje televizní vysílače.

Všechny aplikace města jsou k dispozici na data.brno.cz/aplikace.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.