Aligátoři se v derby utkají se Sígry

  • 12. dubna 2017
  • 2 minuty čtení
(mad) – Velký pátek se pro brněnské fanoušky amerického fotbalu letos stane ještě větším svátkem. Poprvé v historii se totiž dva nejznámější brněnské týmy, Aligátoři a Sígři, utkají na trávníku velkého „jedenáctkového“ fotbalu. Tito rivalové již poměřovali své síly na několika turnajích, ve druhé lize ale půjde o premiéru. V sázce je mnoho – nejlepší v soutěži letos postupují přímo do první ligy, a oba brněnské týmy patří mezi favority.

„K soupeři chováme zdravou úctu, protože většina našich hráčů se seznámila s fotbalem a odehrála spoustu sezon právě u Alligators,“ říká lineman Sígrů Richard Novák. „Doba se ale mění a my uděláme v rámci fair play všechno, abychom se stali novou jedničkou brněnského fotbalu. Diváci se určitě můžou těšit na tvrdý zápas plný emocí,“ láká Novák.

Historicky prvním brněnským týmem jsou právě Alligators. Sígrs byli založeni hráči, kteří z „Gators“ odešli. I když se jedná o pěkných pár let starou záležitost, o rivalitu bude nepochybně postaráno.

„Tenhle zápas znamená něco víc pro nás pro všechny, protože někteří členové Brno Sígrs byli dříve hráči Brno Alligators a každý bude chtít ukázat před diváky, že právě ten jeho tým je lepší,“ netají se soutěživou atmosférou v kabině Aligátorů jejich quarterback Tomáš Fortelný. „Bude to první zápas sezony, takže lze očekávat lehkou nervozitu na obou stranách hřiště. Oba dva kluby sice měly přátelské zápasy, ale až ostrý start ukáže, jak jsou hráči připraveni,“ je si vědom Fortelný.

Derby netrpělivě očekávají také příznivci tohoto tvrdého sportu. „Těším se, že uvidím první opravdovou bitvu o Brno,“ říká fanoušek David Navrátil. „Mírně favorizuji Alligators díky jejich zkušenostem, ale na druhou stranu myslím, že Sígrs budou hladovější po vítězství. Očekávám hodně bodů, tedy děravější obrany,“ dává svůj tip na průběh zápasu Navrátil.

Zápas se odehraje v pátek v 14.00 na ragbyovém hřišti v Bystrci. Jde o první kolo druhé ligy, ve které budou brněnské týmy bojovat o postup spolu s pražskými Hippos, plzeňskými Patriots a s Blades z Ústí nad Labem.

Nenechte si ujít