Přeskočit na obsah

Aligátoři se v derby utkají se Sígry

12. dubna 2017 2 minuty čtení
(mad) – Velký pátek se pro brněnské fanoušky amerického fotbalu letos stane ještě větším svátkem. Poprvé v historii se totiž dva nejznámější brněnské týmy, Aligátoři a Sígři, utkají na trávníku velkého „jedenáctkového“ fotbalu. Tito rivalové již poměřovali své síly na několika turnajích, ve druhé lize ale půjde o premiéru. V sázce je mnoho – nejlepší v soutěži letos postupují přímo do první ligy, a oba brněnské týmy patří mezi favority.

„K soupeři chováme zdravou úctu, protože většina našich hráčů se seznámila s fotbalem a odehrála spoustu sezon právě u Alligators,“ říká lineman Sígrů Richard Novák. „Doba se ale mění a my uděláme v rámci fair play všechno, abychom se stali novou jedničkou brněnského fotbalu. Diváci se určitě můžou těšit na tvrdý zápas plný emocí,“ láká Novák.

Historicky prvním brněnským týmem jsou právě Alligators. Sígrs byli založeni hráči, kteří z „Gators“ odešli. I když se jedná o pěkných pár let starou záležitost, o rivalitu bude nepochybně postaráno.

„Tenhle zápas znamená něco víc pro nás pro všechny, protože někteří členové Brno Sígrs byli dříve hráči Brno Alligators a každý bude chtít ukázat před diváky, že právě ten jeho tým je lepší,“ netají se soutěživou atmosférou v kabině Aligátorů jejich quarterback Tomáš Fortelný. „Bude to první zápas sezony, takže lze očekávat lehkou nervozitu na obou stranách hřiště. Oba dva kluby sice měly přátelské zápasy, ale až ostrý start ukáže, jak jsou hráči připraveni,“ je si vědom Fortelný.

Derby netrpělivě očekávají také příznivci tohoto tvrdého sportu. „Těším se, že uvidím první opravdovou bitvu o Brno,“ říká fanoušek David Navrátil. „Mírně favorizuji Alligators díky jejich zkušenostem, ale na druhou stranu myslím, že Sígrs budou hladovější po vítězství. Očekávám hodně bodů, tedy děravější obrany,“ dává svůj tip na průběh zápasu Navrátil.

Zápas se odehraje v pátek v 14.00 na ragbyovém hřišti v Bystrci. Jde o první kolo druhé ligy, ve které budou brněnské týmy bojovat o postup spolu s pražskými Hippos, plzeňskými Patriots a s Blades z Ústí nad Labem.

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.