Přeskočit na obsah

Aligátoři se v derby utkají se Sígry

12. dubna 2017 2 minuty čtení
(mad) – Velký pátek se pro brněnské fanoušky amerického fotbalu letos stane ještě větším svátkem. Poprvé v historii se totiž dva nejznámější brněnské týmy, Aligátoři a Sígři, utkají na trávníku velkého „jedenáctkového“ fotbalu. Tito rivalové již poměřovali své síly na několika turnajích, ve druhé lize ale půjde o premiéru. V sázce je mnoho – nejlepší v soutěži letos postupují přímo do první ligy, a oba brněnské týmy patří mezi favority.

„K soupeři chováme zdravou úctu, protože většina našich hráčů se seznámila s fotbalem a odehrála spoustu sezon právě u Alligators,“ říká lineman Sígrů Richard Novák. „Doba se ale mění a my uděláme v rámci fair play všechno, abychom se stali novou jedničkou brněnského fotbalu. Diváci se určitě můžou těšit na tvrdý zápas plný emocí,“ láká Novák.

Historicky prvním brněnským týmem jsou právě Alligators. Sígrs byli založeni hráči, kteří z „Gators“ odešli. I když se jedná o pěkných pár let starou záležitost, o rivalitu bude nepochybně postaráno.

„Tenhle zápas znamená něco víc pro nás pro všechny, protože někteří členové Brno Sígrs byli dříve hráči Brno Alligators a každý bude chtít ukázat před diváky, že právě ten jeho tým je lepší,“ netají se soutěživou atmosférou v kabině Aligátorů jejich quarterback Tomáš Fortelný. „Bude to první zápas sezony, takže lze očekávat lehkou nervozitu na obou stranách hřiště. Oba dva kluby sice měly přátelské zápasy, ale až ostrý start ukáže, jak jsou hráči připraveni,“ je si vědom Fortelný.

Derby netrpělivě očekávají také příznivci tohoto tvrdého sportu. „Těším se, že uvidím první opravdovou bitvu o Brno,“ říká fanoušek David Navrátil. „Mírně favorizuji Alligators díky jejich zkušenostem, ale na druhou stranu myslím, že Sígrs budou hladovější po vítězství. Očekávám hodně bodů, tedy děravější obrany,“ dává svůj tip na průběh zápasu Navrátil.

Zápas se odehraje v pátek v 14.00 na ragbyovém hřišti v Bystrci. Jde o první kolo druhé ligy, ve které budou brněnské týmy bojovat o postup spolu s pražskými Hippos, plzeňskými Patriots a s Blades z Ústí nad Labem.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.