Aktuálně z dopravy: parkování na Malinovského nám. a omezení na Sportovní

  • 27. října 2017
  • 2 minuty čtení
(taz) Na Malinovského náměstí před Magistrátem města Brna se dočasně nesmí parkovat. Kvůli dostavbě kruhového objezdu bude o víkendu 28. a 29. 10. uzavřena křižovatka na Sportovní.

Malinovského náměstí

S účinností od pátku 27. října 2017 bylo zrušeno 5 parkovacích míst na Malinovského náměstí před Magistrátem města Brna. Na tomto kroku se shodla pracovní skupina složená ze zástupců Magistrátu města Brna, Policie ČR, Městské policie Brno, Brněnských komunikací a Dopravního podniku města Brna.

Jde o opatření dočasné, jehož cílem je zvýšení kapacity křižovatky Malinovského náměstí – Koliště – Cejl při uzavírce ulice Křenové. Z toho důvodu se počítá s tím, že dočasné opatření bude platit do 30. listopadu, kdy má rekonstrukce Křenové skončit. Dokumenty k tomuto kroku jsou od 16. října vyvěšeny na úřední desce Magistrátu města Brna. V ulici Za Divadlem se kvůli lepší průjezdnosti této lokality na základě doporučení skupiny měnilo také dopravní značení.

Sportovní

Objízdná trasa je vedena po okolních komunikacích Sportovní, Cimburkova, malá okružní křižovatka, spojka mezi oběma okružními křižovatkami, okružní křižovatka Sportovní. Objízdná trasa je na místě značena.

Chybějící část kruhového objezdu staví na základě dohody s městem Brnem společnost IMOS development jako součást své investice na sousedních pozemcích. K investici do dopravní infrastruktury se společnost zavázala v plánovací smlouvě s městem Brnem.

Město Brno využije aktuální uzavírku také k dalším pracím na průzkumu retenční nádrže Červený mlýn.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít