Přeskočit na obsah

Aktualizace akčního plánu Koncepce sportu města Brna 2021–2024 míří do zastupitelstva. Reaguje na události posledních let

08. června 2022

Rada města Brna dnes projednala aktualizovaný akční plán Koncepce sportu města Brna 2021–2024 a doporučila ho ke schválení zastupitelstvu.

Aktualizace akčního plánu Koncepce sportu města Brna 2021–2024 je doplňujícím dokumentem Koncepce sportu města Brna 2018–2030. Akční plán vymezuje aktivity a nástroje, jejichž implementace povede k naplnění cílů města Brna v oblasti sportu. 

„Koncepce sportu města Brna 2018–2030 vymezuje tři prioritní oblasti: podporu vrcholového, výkonnostního a rekreačního sportu. Cílem města Brna je zajistit stabilní financování oblasti sportu z rozpočtu města, zachovat systém pro efektivní rozdělování finančních prostředků a zajistit sportovní infrastrukturu s odpovídajícím zázemím. Mezi další cíle patří podporovat organizovanou a neorganizovanou sportovní činnost a vytvořit podmínky rozvoje členské základny sportovních organizací,“ připomněl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Akční plán je připraven s ohledem na současný stav oblastí sportu a reflektuje události, které mají zásadní dopad na sportovní prostředí města Brna. „Jedná se především o pandemii covid-19 a její přímé následky, tedy zvyšující se inflaci a s ní související nárůst provozních nákladů, vznik Odboru sportu na Magistrátu města Brna, organizační změny celostátního systému podpory sportu díky vzniku Národní sportovní agentury a nových dotačních výzev pro financování sportu na celostátní úrovni. Dále pak jde o využití nových technologií a budování cyklostezek a dalších cykloopatření,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Brněnský sport má na všech úrovních v dnešní době nezastupitelnou úlohu v rámci naplnění života většiny obyvatel našeho města. Zájmem města je i do budoucna podporovat sportovní organizace a provoz brněnských sportovišt' v takové míře, aby tato zařízení umožnila sportovní vyžití mládeže i dospělých. Důležitá je podpora veřejných sportovišt' zejména tam, kde jsou vyřešeny majetkové vztahy a je možno realizovat projekty z úrovně města a městských částí. Cílem je udržet brněnský vrcholový, výkonnostní i rekreační sport i provoz sportovišt' na dobré úrovni i v budoucím období,“ dodal 1. náměstek Petr Hladík.

Základní vize rozvoje sportu v Brně:
• Město se zajištěnou sportovní infrastrukturou
• Město jako hostitel významných sportovní akcí
• Město, které se nebojí sportovní konkurence
• Město, které si váží sportovních úspěchů a významných sportovců
• Město sportovně aktivních obyvatel

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.