Akce na podporu dárcovství krve rozběhne dny pro zdraví

  • 07. září 2020
  • 2 minuty čtení
(gak) – V rámci projektu Brno – Zdravé město se od 18. do 27. září uskuteční Brněnské dny pro zdraví. Kampaň odstartuje už 12. září Během na krev.

Koná se od 14 do 18 hodin v parku na Kraví hoře u biotopového jezírka. Děti od 6 do 10 let čeká trasa dlouhá 1,5 kilometru, mládež od 11 do 15 let pak 3 kilometry. Hlavní závod je dlouhý 5 kilometrů. Vítěz v každé kategorii získá voucher na vstup zdarma do lezeckého centra Adama Ondry. V pořadí druzí závodníci obdrží vstupenku 1+1 do Hvězdárny a planetária Brno a třetí se pak podle věkových kategorií mohou těšit například na deskovou hru Brno šalinou nebo knihy. 

Registrace do závodu už skončila, i tak ale akce nabídne pestrý doprovodný program. Menší se mohou těšit například na dětskou zónu, ve které si vyzkouší švédskou hru Kubb, americkou hru Spin Ladder, discgolf, XXL Jenga nebo XXL puzzle, užijí si skákací hrad a další atrakce. Starší děti pak ocení třeba kouzelníka, bodyzorbing a jiné aktivity. K dispozici bude i horolezecká stěna, měření fyziologie těla s následným pohybovým a výživovým doporučením nebo orientační určení krevní skupiny. 

Program je součástí kampaně Darujme krev pro Brno, do níž se zapojil například lezec Adam Ondra nebo bývalá tenistka Lucie Šafářová. Běh na krev se uskuteční právě v září, kdy si připomínáme 99. výročí úmrtí  objevitele čtyř krevních skupin doktora Jana Janského. Cílem celého projektu je podpořit dárcovství krve a zdůraznit jeho význam. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít