7 míst, kam se dnes v Brně slétnou čarodějnice - Tiskový servis

7 míst, kam se dnes v Brně slétnou čarodějnice

Kam dnes večer vyrazit na pořádnou vatru? A jak se vyhnout tomu, aby ta vaše domácí vzplála víc, než je zdrávo? Shrnujeme tipy na brněnské akce i pravidla požární bezpečnosti.

Ohně vzplanou na Špilberku i v řadě městských částí. Foto: Adobe Stock
Ohně vzplanou na Špilberku i v řadě městských částí. Foto: Adobe Stock

Nejvyšší vatru v Brně slibuje Špilberk. Kromě toho láká na soutěže pro děti nebo folklorní vystoupení. Program začíná už za světla v 15 hodin.

Tradiční pálení čarodějnic se chystá i v dalších městských částech mimo centrum Brna. V židenickém areálu Bzzzukot je hlavním tahákem koncert Leony Machálkové, ve sportovním areálu na Hněvkovského vystoupí Monika Bagárová. V líšeňské Rokli se lidé nejen podívají na bubenickou show, ale různé bubenické nástroje si i vyzkouší. Ohně se rozhoří i na Slovanském náměstí nebo v Divišově čtvrti.

Jestliže strávíte čarodějnice v komorním duchu u sebe na zahradě, dbejte prosím při pálení ohňů na bezpečnost. Očekává se silnější vítr, přizpůsobte se tomu: zvolte pro ohniště dobré místo, z okolí alespoň jednoho metru odstraňte veškeré hořlaviny, nenechávejte oheň bez dozoru a mějte připravenou vodu pro případné rychlé hašení.

Další články z rubriky