2003. 11. 26. • Návrhy nového koncertního sálu jsou vystaveny v Křížové chodbě

  • 26. listopadu 2003
  • 2 minuty čtení
 

Představy architektů o tom, jak by mělo vypadat Janáčkovo kulturní centrum, jehož hlavní součástí bude koncertní sál, jsou v těchto dnech vystaveny v Křížové chodbě Nové radnice.

Výstava je přístupná do 7. prosince denně mimo pondělí v době od 10 do 18 hodin – vchod je z Dominikánské ulice, přímo proti Domu pánů z Kunštátu. Vstup je volný.

Expozici tvoří všech 76 návrhů z architektonické soutěže, jež byla v říjnu uzavřena, aniž by byla udělena první cena. Nejlepších osm návrhů, které postoupily do druhého kola soutěže, je vystaveno i s trojrozměrnou vizualizací.

Členy hodnotící poroty byli primátor města Brna Petr Duchoň, 1. náměstek ministra kultury Zdeněk Novák, ředitel Státní filharmonie Brno Bohuš Zoubek a architekti Ivan Koleček z Lausanne, Miroslav Masák z Liberce, Ivan Reimann z Berlína a Vladimír Šlapeta z Prahy. Druhé, závěrečné kolo architektonické soutěže skončilo udělením druhého místa třem návrhům. Jejich autorské týmy byly vyzvány k dopracování návrhů podle požadavků zadavatele soutěže.

Největší a nejmodernější koncertní sál ve střední Evropě pro 1500-1800 diváků bude stát mezi ulicemi Veselou a Besední. Náklady na jeho vybudování se odhadují na 1,2 až 1,3 miliardy korun. Město chce ze svého rozpočtu na stavbu nového kulturního zařízení vynaložit pouze 189 milionů korun, dalších 400 až 450 milionů městu přislíbil soukromý sektor. Další investice by měly poskytnout kraj a stát a počítá se i s využitím fondů Evropské unie. Od zahájení stavby nás pravděpodobně dělí ještě několik let.

(šef)

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít