2003. 11. 07. • V muzeu si děti zahrají na archeology

  • 07. listopadu 2003
  • 1 minuta čtení
 

Jako doprovodnou akci k výstavě Brána času v Měnínské bráně připravilo Muzeum města Brna pracovní dílnu pro dětské školní a zájmové skupiny včetně předškoláků.

Kluci a holky si v dílně sami vyzkouší, jak pracují archeologové. Jejich úkolem bude nejprve předměty v písku odkrýt a pak nálezy rozpoznat. Pokusí se ze střepů složit část nádoby, přiřadit kosti ke správnému zvířeti, poznat kamennou surovinu, ze které pravěký člověk vyráběl své nástroje. Dostanou také příležitost zblízka si prohlédnout vzácné archeologické nálezy jako spony, náramky apod.

Kromě toho je pro zájemce připraven i soubor pracovních listů. Jsou určeny k řešení přímo ve výstavě Brána času, a to buď v rámci školní skupiny, nebo pro individuální zájemce. Úkolem je doplňování textu, výběr obrázků, vlastní dokreslování, skládačky a další.

Bližší informace získáte na tel. 542 214 946. Prohlídku lze objednat i na elektronické adrese muzeum.brno@spilberk.cz, případně tel. 542 123 618, 542 123 616. Dětská dílna je k dispozici od listopadu stále, denně kromě pondělí od 9 do 17 hod.

(šef)

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít