Přeskočit na obsah

11 milionů na odměny za dobu koronavirovou. Brněnští zdravotníci pracující v sociálních službách žádají o dotaci

14. srpna 2020

Mimořádnou odměnu ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí dostanou zdravotničtí pracovníci z brněnských domovů pro seniory a Centra sociálních služeb. Z dotačního programu Ministerstva zdravotnictví žádají o 11 213 000 korun.

„V červnu jsme využili dotačního řízení na Ministerstvu práce a sociálních věcí a požádali jsme o více než 47 milionů korun pro naše příspěvkové organizace; dohromady s městskými částmi byl požadavek Brna necelých 56 milionů korun. Peníze jsou určeny na mimořádné odměny pro všechny zaměstnance v sociálních službách – až na zdravotníky. Pro ty vznikl speciální program na Ministerstvu zdravotnictví, do něhož se hlásíme nyní. Oceňuji, že se ve státním rozpočtu našly peníze pro lidi, kteří byli denně vystaveni riziku nákazy, ale obětavě vykonávali své povolání. I když je ekonomická situace napjatá, na vděku k nim by se šetřit nemělo,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.    

O finanční prostředky se žádá za období od 13. března do 31. května letošního roku. Výše odměny pro sociální služby, kde nebyla zjištěna nákaza covid-19 nebo nebyla uvalena karanténa, činí 59 Kč za hodinu práce (tedy asi 10 000 korun / zaměstnanec / odpracovaný měsíc). Tam, kde nákaza zjištěna byla nebo kde bylo přistoupeno k „dobrovolné“ karanténě, jde o 235 Kč za hodinu práce. „Celkově budou brněnské příspěvkové organizace, to je Centrum sociálních služeb a našich jedenáct domovů pro seniory, žádat o 11 milionů korun. Z toho více než 4 miliony poputují na Věstonickou a rovné 2 miliony na Kociánku, u ostatních menších organizací se částky pohybují ve statisících. Odměny se dotknou zhruba dvou set zaměstnanců,“ upřesnil náměstek pro oblast sociální Robert Kerndl.  

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.