Aktuality

 • 14. září 2023

  S písničkou jde všechno líp, vzkazují VojoDejl

  Že hudba překračuje hranice a spojuje různorodé lidi, je známo. Může být i mostem mezi světem vidících a nevidomých. Procházku po takovém mostě slibují hudebníci Radim Vojtek a Martin Deyl při koncertu S písničkou jde všechno líp v Konventu Milosrdných bratří 19. září.

 • 12. září 2023

  Nejen běh, který šíří dobro. Co vše nabídne festival Skolíme Koliště?

  Chystá se třetí ročník události, která spojuje kulturu se sportem a pomáhá dobré věci. V sobotu 16. září se koná rodinný festival Skolíme Koliště, jenž zahrnuje charitativní běh i bohatý doprovodný program. Akce, jejíž výtěžek podpoří Sociální nadační fond, se uskuteční v parku Koliště a na prostranství před Janáčkovým divadlem.

 • 08. září 2023

  Začíná Festival vědy a techniky, chystá se bohatý program pro děti

  Druhý zářijový víkend je opravdu nabitý. V Brně se uskuteční řada atraktivních událostí, které zaujmou i vás. Začíná třeba Festival vědy a techniky, Kraví horu opanuje tradiční Den náborů a dobrodružnou hru pro rodiny s dětmi hostí Špilberk. Můžete se také projít po nově vznikající estakádě spojující Tomkovo náměstí a Rokytovu ulici.

 • 07. září 2023

  První startovací byty, které se umí proměnit v obecní, jsou tu

  Aktuální nabídka 15 startovacích bytů s sebou přináší velkou novinku. Tento typ bydlení je určen pro mladé páry a rodiny, aby si během několika let díky sníženému nájemnému našetřily na další bydlení. Nově však budou mít tito nájemci možnost po uplynutí doby dané pravidly startovacích bytů přejít do režimu standardního obecního bydlení. 

 • 06. září 2023

  Pošlete své staré kolo na cestu do Afriky

  Práší se na vaše staré kolo ve sklepě či garáži? Pošlete ho brázdit cesty do Gambie! Jízdní kola, pro která už nemáte využití, mohou africké děti přiblížit ke vzdělání díky projektu Kola pro Afriku. Jak se zapojit do sbírky a zároveň si doma uvolnit místo na nové cyklovybavení?

 • 05. září 2023

  Zastupitelé schválili změny v pravidlech pronájmu obecních bytů nebo milostivé léto pro poplatek za odpad

  První jednání Zastupitelstva města Brna se po prázdninách uskutečnilo v úterý 5. září 2023. Na programu měli zastupitelé 163 bodů, z nichž byly dva staženy před začátkem zasedání. Jedním z důležitých bodů byla změna pravidel pronájmu obecních bytů. Díky tomu se zjednoduší přístup mladým a seniorům k tomuto typu bydlení. Další body se týkaly dotací pro vytváření zelených střech nebo milostivého léta.

 • 05. září 2023

  Procházka po estakádě? Rozhlédnete se už v sobotu

  Letní seriál Stavby pod lupou přinesl detailní informace o velkých městských stavbách. Nic však nenahradí zážitek na vlastní kůži. Proto jsme si pro vás ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic připravili naprosto jedinečnou příležitost. Vydejte se 9. září na vznikající estakádu Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova sami.

 • 05. září 2023

  Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

  Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

 • 04. září 2023

  Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

  Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

 • 01. září 2023

  O víkendu pokračuje festival židovské kultury, chystají se i exotické chuťovky

  Přestože prázdniny končí, závěr tohoto týdne má stále mnoho co nabídnout. Pokračuje festival židovské kultury Štetl fest, Zelňák na dva dny obsadí latinskoamerické trhy a milovníci pálivého se mohou těšit na Chillibraní. Vyrazit lze i na zahradní slavnost k 70. narozeninám Zoo Brno nebo na zápas fotbalistů Zbrojovky.

 • 30. srpna 2023

  Dveře do současné literatury otvírá Rezidence Café Kaprál

  Jediný literární salon v širokém okolí najdete v Brně. Jestli jste o Rezidenci Café Kaprál neslyšeli, vydejte se ji navštívit třeba hned v září. Na Údolní 17 se chystá druhá sezona a bude opět plná jedinečných akcí spjatých nejenom s literaturou. Více o programu i vzniku projektu řekla jeho koordinátorka Petra Stránská.

 • 30. srpna 2023

  Do štatlu za Štetlem. Poznejte blíž židovskou kulturu

  Beseda s moskevským a oděským vrchním rabínem o válce, koncert izraelského jazzového tria Shalosh, odhalení památníku brněnských obětí holocaustu, prohlídky židovského hřbitova, autorská čtení, přednášky, architektonické procházky, zkrátka více než 80 akcí na patnácti místech – to je program Štetl festu, multižánrového mezinárodního festivalu židovské kultury. 

 • 29. srpna 2023

  Pavel Hladík: Konkurence je nejlepší asistent trenéra

  V loňské extraligové sezoně zůstali hráči týmu Handball Brno trochu za očekáváním, když skončili na celkovém 8. místě. Jenže nyní je vše zapomenuto, přichází nový ročník soutěže a klub se pod vedením sportovního ředitele a zároveň trenéra Pavla Hladíka netají ambicemi. „Kénik“ se letos poprvé představí také v pohárové Evropě, kde se v prvním kole EHF European Cupu utká paradoxně s extraligovými rivaly ze Zubří.

Metropolitan