Přeskočit na obsah

Tiskové zprávy

02. listopadu 2022

Brno podpoří spolky TJ Lodní sporty Brno, TJ Tartan Bohunice a Techniku Brno

Brněnští radní souhlasili s dotací 6 000 000 korun na rekonstrukci provozní budovy a skladu lodí TJ Lodní sporty Brno, dále pak 2 488 000 korun na rekonstrukci fotbalového hřiště TJ Tartan Bohunice a 1 700 000 korun na modernizaci baseballového areálu VSK Technika Brno. Poskytnutí dotací musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.


02. listopadu 2022

Příjmy postoupené městem Brnem do rozpočtů městských částí se v roce 2023 navýší o bezmála čtvrt miliardy

Město Brno postoupí na rok 2023 městským částem příjmy v celkové výši 2 138 163 000 korun. Oproti schválenému rozpočtu na rok 2022 to představuje nárůst o 234 876 000 korun, tedy o 12,3 %. Návrh dnes projednali radní, v listopadu ho v souladu se Statutem města Brna musí schválit zastupitelé.


01. listopadu 2022

Participativní rozpočet: Odstartovalo finálové hlasování. Brňané vybírají letošní vítěze

Stejně jako v předchozích letech probíhá v listopadu v Brně tradiční hlasování o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Oblíbený brněnský projekt vstupuje již do 6. ročníku finálového hlasování, do kterého se letos probojovalo téměř pět desítek proveditelných projektů. Z nich město uskuteční vítězné nápady do celkové částky 35 milionů Kč. Hlasování je otevřené od 1. do 30. listopadu.


31. října 2022

Otevření nového parku potěšilo nejen obyvatele Sadové

V poslední říjnový den se konalo slavnostní otevření projektu Park Sadová – nový park pro Brno. Velkou radost z oficiálního otevření projektu financovaného z participativního rozpočtu Dáme na vás mají nejen obyvatelé Sadové, ale i ti ze sousední městské části Brno-sever, kteří sem často míří na procházky s dětmi.


25. října 2022

Požadavky na změnu stávajícího územního plánu bude možné podat prostřednictvím jednoduchého formuláře. Město je zpracuje hromadně

Namísto složitého návrhu na změnu územně plánovací dokumentace a časově náročného obstarávání stanovisek bude stačit vyplnění jednoduchého formuláře. Požadavky pak hromadně zpracují magistrátní úředníci a vybrané změny předloží ke schválení na prosincovém zasedání zastupitelstva. Vedení Brna tak chce ještě umožnit dílčí změny stávajícího územního plánu i jednotlivých regulačních plánů, dokud je to podle legislativy možné.


25. října 2022

Město má zhotovitele projektové dokumentace pro výstavbu nové školky v Králově Poli

Projektovou dokumentaci pro projekt výstavby mateřské školy při ulicích Staňkova, Rybníček a Střední zhotoví společnost Atelier 99. Její nabídka byla nejvýhodnější. Dnes o tom rozhodli brněnští radní. Nová mateřská škola bude devítitřídní. Její výstavba bude koordinována s dalšími projekty v lokalitě.


19. října 2022

Díky finanční podpoře města na školách pokračují úspěšné projekty OnStage a Příběhy našich sousedů

Zapojení brněnských škol do dvou projektů, OnStage a Příběhy našich sousedů, finančně podpoří město. Dohromady jde o 1 711 000 korun. Dnešní rozhodnutí radních ještě musí schválit Zastupitelstvo města Brna.


19. října 2022

Kreativní nápady připomínající odkaz Gregora Johanna Mendela stále přicházejí. Podporu ze strany města má 5 dalších

Minigrant Mendel 2022 ve výši 50 000 korun na podporu kreativních nápadů spojených s 200. výročím narození Gregora Johanna Mendela získá od města dalších 5 projektů.


19. října 2022

Do finále participativního rozpočtu Dáme na vás postupuje 47 projektů. Hlasování startuje za dva týdny

Již tradičně se stane listopad měsícem hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás a občané Brna tak rozhodnou o nápadech přihlášených do tohoto ročníku. Navržené projekty byly v průběhu léta posuzovány příslušnými magistrátními odbory nebo městskými částmi a ty, které byly vyhodnoceny jako proveditelné, postupují do finále.


19. října 2022

Nebýt na to sama. Projekt podpořený z participativního rozpočtu pomohl stovkám žen s onkologickým onemocněním

Onkokosmetická poradna, ojedinělá i v kontextu České republiky, psychologická pomoc i hlídání dětí – to vše získaly ženy bojující s onkologickým onemocněním díky projektu „NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onkoléčbě“, který zvítězil v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020. Ve čtvrtek projekt symbolicky ukončí křest kalendáře na rok 2023.


19. října 2022

Na podporu kulturně-kreativních odvětví půjde z rozpočtu města milion korun

Městská podpora kulturně-kreativních odvětví bude pokračovat i v příštím roce. Radní dnes schválili třetí etapu dotačního titulu Pro Kreativní Brno.


19. října 2022

Začalo to přednostním průjezdem křižovatkou a končit to může třeba autonomně řízenými vozidly. Město se zaměří na rozvoj C-ITS

Efektivnější využívání dopravní infrastruktury, plynulost a stabilita dopravy, zvýšení kvality a zrychlení cestování veřejnou hromadnou dopravou, menší nehodovost, ale i lepší informovanost, snížení emisí a úspory pohonných hmot. To jsou jen některé z benefitů kooperativních inteligentních dopravních systémů (C-ITS – Cooperative Intelligent Transport Systems). Město chce jejich další zavádění i nadále podporovat a lépe ho koordinovat.


19. října 2022

Rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulici Dukelská, Dačického a na náměstí Republiky naprojektuje společnost DUIS

Brněnští radní dnes vybrali společnost, která naprojektuje připravovanou rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Dukelská, Dačického a na náměstí Republiky. Je jí společnost DUIS.


19. října 2022

V Brně přibydou 4 nová pítka díky participativnímu rozpočtu

Brněnští radní dnes schválili výběr dodavatele pro realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, který nese název „Napij se! – pítka v Brně“.


19. října 2022

Dalších devět zelených střech má příslib dotace od města. Mohou získat celkem až 1 190 000 korun

Žádosti o dotaci na vybudování dalších zelených střech podané sedmi fyzickými osobami, jednou firmou a jedním SVJ dnes akceptovala Rada města Brna. Pokud všechny práce proběhnou a budou správně vyúčtovány, mohou žadatelé dostat celkem až 1 190 000 korun.


19. října 2022

Fotbalový stadion na Srbské bude mít nové zásuvkové skříně

Nevyhovující zásuvkové rozvaděče v Městském fotbalové stadionu na Srbské projdou kompletní výměnou. Radní dnes vybrali zhotovitele zakázky malého rozsahu. Stala se jí společnost AZW, a. s.


19. října 2022

Soutěž ukáže, jak by mohla vypadat nová základní škola na Botanické a její okolí

Rada města Brna dnes schválila zahájení urbanisticko-architektonické soutěže o návrh nové sportovní základní školy na Botanické, a to v termínu 21. října 2022.


19. října 2022

Na stavbě tramvajové trati na Kamechy bude město spolupracovat s dopravním podnikem

V rámci přípravy projektu prodloužení tramvajové trati na Kamechy udělila Rada města Brna v působnosti valné hromady společnosti Dopravní podnik města Brna pokyn k dalším nezbytným úkonům.


14. října 2022

Evropským městem kultury se v roce 2028 stanou Broumov nebo České Budějovice. Příprava na kandidaturu otevřela Brnu obzory dalšího rozvoje

Brno, Broumov, České Budějovice a Liberec. Z kvarteta jmen českých měst, která se dosud skloňovala ve spojitosti s titulem Evropské hlavní město kultury 2028, zazněla jako postupující do dalšího kola pouze dvě – Broumov a České Budějovice. Výsledky dnes na Ministerstvu kultury vyhlásili zástupci 12členné mezinárodní poroty.


12. října 2022

3, 2, 1 … EKOFILM! Začíná festival poukazující nejen na klimatickou změnu

ČR/Brno – Už jen hodiny zbývají do startu 48. ročníku filmového festivalu s tematikou životního prostředí EKOFILM. Ten začíná ve středu 12. a potrvá do soboty 15. října. Na návštěvníky čeká 25 soutěžních dokumentů a doprovodný program plný workshopů, besed, exkurzí, a dokonce i virtuální reality. Promítání i jednotlivé aktivity rezervujte zdarma na www.ekofilm.cz.